Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook, günümüzde en çok kullanılar sosyal paylaşım sitesidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni özellikleri bünyesine ekleyen bu site, canlı yayın özelliği ile daha da renklenmiştir. Facebook canlı yayını ile tüm takipçilere ulaşmak mümkün hale gelmiştir. Yanlızca, dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta vardır. Ayrıca, facebook üzerinden yapılan canlı yayınları izleyenlere sınırlama getirilmemiştir. Ancak canlı yayın yapmak için bazı şartlar gerekmektedir.

Basit olan canlı yayın özelliği için herhangi bir programa ihtiyaç bulunmamaktadır. Facebook canlı yayın özelliği için iPhone aranan şartların başında gelmektedir. Canlı yayına başlamak için paylaşım yapma seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfada canlı yayın sekmesi karşımıza çıkmaktadır. Sekmeye tıkladıktan sonra ise kamera aktifleşmektedir. Canlı yayın başlığı belirlendikten sonra yayının kimlere açık olacağı seçilmektedir.

Ön Ve Arka Kamera Arasında Seçim Özelliği

Facebook’ta yayının başlamasından sonra ön veya arka kamera arasında seçim yapılabilmektedir. Canlı yayın, kayıt sonunda video olarak kalmaya devam etmektedir. Canlı yayına gelen yorumlar da video yorumları olarak sabitlenmektedir.

Facebook’ta canlı yayın konusunda sınırlama yoktur. Yayın, bilgisayar ya da telefon üzerinden takip edilerek, yorum yazılabiliyor. Kısacası, canlı takibin önünde engel bulunmamaktadır. Asıl merak edilen nokta canlı yayından nasıl haberdar olunacağıdır. Canlı yayını yapan kişiyi izleyebilmek için sayfasına abone olmak gerekmektedir. Abone olunan sayfa ya da kişi, canlı yayına başladığında facebook kullanıcılarına bildirimle haber verilmektedir.

kaynak : instagram dondurma   instagram kaydol

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir