Gta 5 Sistem Gereksinimleri ve Özellikleri

İlk serisinden itibaren ilgiyle takip edilen gta serisi gta 5 oyunu ile oyun severlerin bu ilgisini yine boşa çıkartmamaktadır. Oyun hakkında ilk dikkat çeken özellik bu seride uzun bir senaryoya yer verilmesidir. Oyun 2013 yılında Los Santos şehrinde geçmektedir. İçerik olarak 4 adet HUD içermektedir. Bunlar can barı, koruyucu bar, özel yetenek barı ve mini harita olmaktadır.

Mini harita özelliklerine değinilecek olursa, oyun içerisinde yürürken mini haritada yollar, dağlar görülürken, arabada ise mini harita 3D moda geçiş yapmaktadır. Para göstergesi ve aranma yıldızları gta 4 serisine benzerlik göstermektedir. Her platformda oynanabilecek olması da ayrı bir özellik olarak kendini göstermektedir.

Oynanabilirlik

Önceki serilerin aksine oynanabilirlik olarak oyuncuları biraz daha fazla zorlaması beklenmektedir. Özellikle mini haritanın panaromik ve dikdörtgen şeklinde olması oyun içinde yapılan dönüşlerde oyuncuları zorlamakla beraber daha keyifli bir oyun zevki sunmayı amaçlamaktadır. Kamera açısı da karaktere biraz daha fazla yakın olması ile dikkati elden bırakmamayı ve odaklanmayı zorunlu hale getirmektedir.

Gta 5 Sistem Gereksinimleri ve Özellikleri

Sistem gereksinimi olarak oyun severleri zorlayan gta 5 teknolojik olarak geri kalmış oyun severleri de minimum sistem özellikleri ile oyuna bağlamaktadır. Minimum sistem özellikleri olarak; işletim sistemi Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit ve Windows 7 64 Bit olarak tavsiye edilmektedir.

Ayrıca Vista kullanıcıları içinde NVIDIA ekran kartı kullanmaları tavsiye edilmektedir. İşlemci olarak Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40 GHz ve AMD Quad-Core İşlemci @ 2.50 GHz işlemcileri minimum özellikleri karşılamaktadır. Bellek miktarı olarak minimum 4 GB Ram gerekirken, ekran kartı olarak NVIDIA 9800 GT 1 GB yeterli olmaktadır.

Yeterli disk alanı olarak tavsiye edilen ise 65 GB sabit disk alanı olmaktadır. Tavsiye edilen sistem özellikleri ise; işletim sistemi olarak Windows 8.1 64 Bit işletim sistemidir. İşlemcinin ise Intel Core i5 @ 3.20 GHz olması gerekmektedir.

Bellek miktarı olarak 8 GB Ram tavsiye edilirken, ekran kartının ise NVIDIA GTX 660 2 GB olması gerekmektedir. Sabit disk alanı olarak ise minimum özelliklerde istenildiği gibi 65 GB boş sabit disk alanı olması gerekmektedir.

Yorum Bırakın

*