Instagram Canlı Yayın (Canlı Video) Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Canlı Yayın (Canlı Video) Özelliği Nasıl Kullanılır?

Günümüzün en çok kullanılan üç sosyal medya uygulamasından birisi olan Instagram, kullanıcılarının ciddi anlamda heyecanla beklediği ve öncesinde Facebook ve Twitter’da deneyimleme şansı bulduğu olan özelliği Instagram canlı yayını devreye aldı. Bu yazımızda Instagram canlı yayın özelliği nasıl kullanılır sorusunun cevabını vererek sizlerle birlikte özelliği tanıyacağız.

Instagram’ın canlı yayın özelliği Instagram Hikâyeler özelliğine bağlı çalışmaktadır. Instagram Hikâyeler, belli bir süre yayında olan ve sonrasında otomatik olarak kaybolan fotoğraf ve videolar paylaşmaya izin vermektedir. Bu deneyim Instagram üzerinde yeni bir çığır açmış ve birçok uygulamanın aksine iyi bir kullanım deneyimi sunmuştur. Sizleri daha fazla bekletmeden takipçilerinize nasıl canlı yayın yapacağınızı anlatmaya geçmek istiyorum.

Öncelikle Instagram’ı son sürüme güncelleyin. Güncelleme yaptığınızda ara yüzün değiştiğini fark edeceksiniz. Canlı yayına başlamak için sol üstteki kamera simgesine dokunabilirsiniz veya ekranınızı sağa kaydırabilirsiniz.

Eğer önceden Instagram Stories özelliğini kullandıysanız açılacak bu ekran yabancı gelmeyecektir. Canlı yayın başlatmak için yapmanız gereken tek şey en altta parmağınızı kaydırarak canlı video başlat özelliğini aktif hale getirmek. Canlı yayına başladığınız anda takipçilerinize canlı yayın bildirimi gidecektir. Canlı yayında iken gelen yorumlardan beğendiğinizi sabitleyebilir veya tüm yorumları kapatabilirsiniz.

Peki, takip ettiklerimiz canlı yayına başladıklarında nasıl fark edebiliriz?

Hikâye paylaşan arkadaşlarınızı gördüğünüz yukarıdaki cetvelde kullanıcı adlarının altında LIVE ibaresi bulunanlar canlı yayın yapmaktadır. Ayrıca keşfet sekmesine bakarak da o anda yapılan tüm popüler canlı yayınları bulma şansına sahipsiniz.

kaynak : instagram dondurma   instagram kaydol

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir