Instagram Canlı Yayın Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

Instagram Canlı Yayın Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

Günümüzdeki en çok kullanılan sosyal medya araçlarından birisi olan Instagram, ardı ardına aldığı güncellemelerden sonra merakla beklenen bir özelliğini daha güncelleme olarak kullanıcılara sundu. Bu özellik Facebook canlı yayın güncellemesini getirmesinden beridir beklenen en önemli özellik canlı yayın özelliği oldu. Canlı yayın özelliğinin gelmesi ise Instagram beklenen büyük hamlesini yaparak Facebook ve Twitter’ın önüne geçmeyi başardı. Peki, Instagram’ın en yeni özelliği canlı yayın nasıl kullanılır? Bu yazımızda sizin için anlatmaya çalışacağız.

İlk olarak Instagram canlı yayın için tasarında değişikliklere gitti. Canlı yayın menüsü için yapılan değişiklikler sayesinde Instagram uygulamasında çok rahatlıkla canlı yayın özelliği kullanılabiliyor.

Peki, Instagram’da canlı yayın özelliği nasıl kullanılır?

İnstagram’daki canlı yayın özelliğini kullanabilmeniz ve canlı yayın yapmak için öncelikle resimlerin hikâyesi bölümüne gitmeniz gerekmektedir. Canlı yayını başlatmak için ekranın alt kısmını kaydırmanız ve ekrana gelen canlı yayını başlat sekmesine tıklayarak canlı yayın modunu aktif hale getirmeniz gerekiyor. Canlı yayına bu şekilde giriş yapılabiliyor. Canlı yayınınızın başlamasıyla birlikte ise tüm takipçilerinize otomatik olarak canlı yayın bildirimi gönderiliyor. Ayrıca canlı yayına geçtiğiniz zaman kullanıcıların size gönderdikleri yorumları da anlık olarak akıştan takip edebiliyorsunuz. Buradan istediğiniz yorumları beğenebilir, yorum yapabilir, yorum engeli yapabilir veya istediğiniz yorumları da sabitleyebilirsiniz. Şu an için sadece bir saatlik bir kullanım zamanı sunan İnstagram, canlı yayın özelliğini ileriki zamanlarda daha da ilerletmeyi ve geliştirmeyi düşünmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir