Turkcell T50 Telefon İncelemesi

Yerli malı ile üretilen Turkcell T50 özellikler kullanıcılar tarafından oldukça fazla şikayet alan telefonların başında gelmektedir. Özellikle son zamanlarda GSM operatörlerinin telefonlarını kendi üretmeye başlamasından sonra karşımıza çıkan Turkcell T50 telefonunun merak ettiğiniz özelliklerini sizlere açıklamak istiyoruz.

Turkcell T50 ekran özellikleri

5 inçlik ekran boyutu bulunan Turkcell T50 telefonun ekran çözünürlüğü ise kötü bir seviyede. 720 x 1280 HD ekran çözünürlüğü bulunan bu telefonu ekranında bulunan piksel yoğunluğu ise IPS LCD ekran olarak dikkat çekmektedir. Multi Touch ekran özelliğinin yanı sıra kapasitif ekranı da bulunan bu telefonun 68.8% oranında ekran gövde oranı bulunmaktadır.

Turkcell T50 batarya özellikleri

Telefonun ekran özellikleri kadar batarya özellikleri de kullanıcılar tarafından şikayet alan konuların başında gelmektedir. 2300 mAh kapasitesi bulunan bu telefonu bataryası ile 8 saatlik bir konuşma yapabilirsiniz. Bekleme süresi olarak ise 240 saatlik beklemesi bulunan bu telefonun bataryası ise değişmemektedir.

Turkcell T50 teknik özellikleri

Snapdragon 400 yonga seti kullanan Turkcell T50 telefonunun 1.2 GHZ işlemci kapasitesi bulunmaktadır. 1 GB RAM özelliğini de bulunduran bu telefonun dahili depolama alanı ise 16 GB’tır. SD kart desteği bulunmayan bu telefonun hafızasının son derece yetersiz olması kullanıcıların şikayet ettiği konuların başında gelmektedir.

Turkcell T50 kamera özellikleri

Kamera konusunda oldukça düşük performansı bulunan Turkcell T50 telefonun arka kamerası yine ideal seviyede bulunurken ön kamerası ise sadece 2 MP çözünürlük ile olumsuz puan almaktadır. Görüntü olarak şık duran bir telefonun son derece kötü olan özellikleri kullanıcıların bu telefona olan şikayetlerinin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Yorum Bırakın

*