Ağız ve diş detoksuna 8 tavsiye

Ağzı bakteri ile toksinlerden korumak amacıyla detoks yollarını kullanabileceğimizi Diş Hekimi Pertev Kökdemir belirtti.O detoks yolları:

Çay ağacı yağı:Günlük şekilde diş ipi kullanımı,ağzınızı sağlıklı kılar.Daha etkili yol denemeyi arzulayanlar için diş ipinize bu yağı ilave edin.Yağ bir nevi bakterileri aza indiren doğal bir  dezenfektandır.Hem de diş eti iltihabıyla diş eti kanamasının önüne geçer.

Neem yağı:Ağızdaki enfeksiyonu gidermek için çok etkili bir yöntemdir.Lezzetli olmasa da tam bir devadır.Neem yağını kötü bakterileri engelleyen antibakteriyel bir ilaç olarak tanımlayabiliriz.

Camu Camu (Kamu Kamu):C vitamini bakımından zengin olup Amazon’da yetişir.Bir diğer adı süper meyvedir.Yalnızca bir kaşığı 200 mg C vitamini bulundurur.C vitaminin yararları arasında diş eti kanamasıyla diş eti iltihabına iyi gelmesi de yer alır.

Yeşil çay:Yeşil çayın yararı anlat anlat bitmez. Diş Hekimi Pertev Kökdemir, düzenli biçimde yeşil çay içmenin diş ile diş etlerini sağlıklı kıldığını açıklıyor.Bulundurduğu katesin maddesiyle ağızdaki bakteriler tamamen gidiyor.

Dil fırçalama:Bu yöntem Ayurvedik tıpta meşhurdur.Bakteri, gıda maddeleri, ölü hücreler ve mantarların temizlenmesini sağlar.Bu yol bakterilerin önüne geçmekte oldukça etkilidir.Dil kazıyıcı veyahut dil fırçası yardımıyla dilinizi temizlemelisiniz.

Oral probiyotikler:Ağız sağlığı için oldukça faydalıdır ve günlük olarak kullanılabilir.Diş çürüğü ile diş eti hastalıklarına birebirdir.

Yağ çekme:En kolay yol budur.Bu yol favori yağınızdan biriyle güzel nefes alabilmek için uygulanmakta.Yağlar dişlerinizi beyaz duruma getirir.Bu yöntem ağzınızın toksinsiz olmasını sağlar.Bu yol sayesinde iş eti iltihabı ve boşluklara sebebiyet veren zararlı Streptococcus mutans bakterileri de azalmakta.Örneğin hindistan cevizi yağı çok iyi olabilir.

Doğal diş macunu:Nane, okaliptüs, meyan kökü ve karanfil gibi doğal tazeleyiciler bulunduran bir diş macunu olmasına dikkat edin.Florür, triklosan, sodyum hidroksit, sodyum lauril sülfat ve öteki kimyasalları bulunduran diş macunlarını kullanmamaya özen göstermelisiniz.Sağlığınızı olumsuz etkiler.

İlginizi Çekebilir :   Parmak arası terlik giymenin zararları

 

 

 

Yorum Bırakın

*