Amsterdam Gezilecek Yerler

Amsterdam Hollanda’nın başkentidir. Otantik ve serbest tarihi dokusuyla öne çıkıyor. Şehirde genellikle ulaşım bisiklet yoluyla sağlanıyor.

Gezilecek yerler;

Çiçek Pazarı

Laleleriyle ünlü olan Amsterdam da çiçek pazarını ziyaret ederseniz rengarenk çiçeklere ve güzel kokularla eşlik ederek gezinti yapabilirsiniz. Çiçek pazarında çok uygun fiyata lale soğanları ve güzel kokulu çeşit çeşit çiçekler bulabilirsiniz. Çiçek pazarının ilginç yanı ise pazarda böcekkapan bitkileri görebilirsiniz.

Van Gogh Müzesi

Amsterdam’da bulunan müze dünyanın en önemli müzelerinden biridir. Çünkü Van Gogh’un en önemli eserleri sergilenir(Resimleri, Çizimleri, Mektupları) . Müze önünde uzun kuyruklar oluşturulmaktadır. Uzun kuyrukta beklemek için önceden turist ofislerinden biletinizi ayırtabilirsiniz.

Eski Kilise

Gotik tarzında inşa edilmiş olan kilise Amsterdam’ın en çok ilgi gören kiliselerinden biridir. Kilisenin içerisinde yer alan büyük bir org vardır ve kilise kadar neredeyse bu org da ünlüdür. Kilisenin içerisinde orgdan başka bulunan merhamet sandalyeleri, zarif Kule Külahı ve küçük org yer alır.

Anne Frank Evi

Dünya savaşında Nazillerin sığındığı ev günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Müzeye tramvay ile rahat bir şekilde ulaşılabilir.

Dam Meydanı

Dam Meydanı Şehrin merkezinde yer alan oldukça hareketli bir yerdir. Dam meydanından şehrin diğer merkezlerine kolayca yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Kraliyet Sarayı

Dam Meydanında yer alan saray Ulusal Anıtın karşısındadır.20 Haziran 1655 yılında belediye binası olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise Kraliyet Sarayı olarak bilinmektedir. Saray Jacop van Campen tarafından inşa edilmiştir.  Sarayın yapımında kullanılan taşlar Almanya’dan getirildi. Mimar Romanya’daki kamu binalarından esinlenerek yaptı. Saray zamanında dünyanın 8. Harikası olarak anıldı.

Vondelpark

Amsterdam’da ücretsiz olarak gezebileceğiniz ve doğayla iç içe olan bir yer olan Vondelpark’da küçük gölcükler karşınıza çıkabilir.

İlginizi Çekebilir :   İtalya da Gezilecek Yerler

Yorum Bırakın

*