Home Seyahat&Gezi Amsterdam Gezilecek Yerler

Amsterdam Gezilecek Yerler

5 min read
0
0
46

Amsterdam Hollanda’nın başkentidir. Otantik ve serbest tarihi dokusuyla öne çıkıyor. Şehirde genellikle ulaşım bisiklet yoluyla sağlanıyor.

Gezilecek yerler;

Çiçek Pazarı

Laleleriyle ünlü olan Amsterdam da çiçek pazarını ziyaret ederseniz rengarenk çiçeklere ve güzel kokularla eşlik ederek gezinti yapabilirsiniz. Çiçek pazarında çok uygun fiyata lale soğanları ve güzel kokulu çeşit çeşit çiçekler bulabilirsiniz. Çiçek pazarının ilginç yanı ise pazarda böcekkapan bitkileri görebilirsiniz.

Van Gogh Müzesi

Amsterdam’da bulunan müze dünyanın en önemli müzelerinden biridir. Çünkü Van Gogh’un en önemli eserleri sergilenir(Resimleri, Çizimleri, Mektupları) . Müze önünde uzun kuyruklar oluşturulmaktadır. Uzun kuyrukta beklemek için önceden turist ofislerinden biletinizi ayırtabilirsiniz.

Eski Kilise

Gotik tarzında inşa edilmiş olan kilise Amsterdam’ın en çok ilgi gören kiliselerinden biridir. Kilisenin içerisinde yer alan büyük bir org vardır ve kilise kadar neredeyse bu org da ünlüdür. Kilisenin içerisinde orgdan başka bulunan merhamet sandalyeleri, zarif Kule Külahı ve küçük org yer alır.

Anne Frank Evi

Dünya savaşında Nazillerin sığındığı ev günümüzde müze olarak kullanılmaktadır. Müzeye tramvay ile rahat bir şekilde ulaşılabilir.

Dam Meydanı

Dam Meydanı Şehrin merkezinde yer alan oldukça hareketli bir yerdir. Dam meydanından şehrin diğer merkezlerine kolayca yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Kraliyet Sarayı

Dam Meydanında yer alan saray Ulusal Anıtın karşısındadır.20 Haziran 1655 yılında belediye binası olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise Kraliyet Sarayı olarak bilinmektedir. Saray Jacop van Campen tarafından inşa edilmiştir.  Sarayın yapımında kullanılan taşlar Almanya’dan getirildi. Mimar Romanya’daki kamu binalarından esinlenerek yaptı. Saray zamanında dünyanın 8. Harikası olarak anıldı.

Vondelpark

Amsterdam’da ücretsiz olarak gezebileceğiniz ve doğayla iç içe olan bir yer olan Vondelpark’da küçük gölcükler karşınıza çıkabilir.

İlginizi Çekebilir :   Roma'da Gezilecek Yerler
Load More Related Articles
Load More By Kaan Gümüş
Load More In Seyahat&Gezi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Tavsiye Yazı

“Msn Kaydol” , Msn Hesap Açma , Msn Aç işlemleri nasıl yapılır ?

MSN, sadece bir web sitesi değildir. Sosyal medya, kişiler arası iletişim, oyun, haber, eğ…