E posta aç | Mail Aç | E posta al | E posta kur | E posta kaydol

Bu yazı içeriğimizde e posta aç , mail aç , e posta al , e posta adresi al , mail kur , e posta kur , e posta kaydol

İnternet kullanımına başlandığı ilk dönemlerde en çok kullanılan uygulamalardan biri de e posta hesapları üzerinden yazışmak ve dosya, video ve fotoğraf içerikleri göndermekti. İş yerleri, başvuru işlemleri, sipariş işlemleri ve bir yere kısa yoldan ulaşarak mesajınızın iletilmesi için e posta ve MSN uygulamaları aktif olarak kullanılıyordu. Zamanla e posta kullanımı daha yaygın hale gelmeye başladı. Kullanım amacı ve şekli değişken bir hal aldı. E posta alışveriş yaparken, bir iş yerine başvururken, iletişim kurmak ve önemli dosya ve belgelerin taşındığı alan oldu. Başka bir özelliği ise e posta üzerinden online alışveriş yapılmaya başlandı.

E posta kullanımı yazışma alanı dışında görüntülü konuşma ve anlık yazışma hızı ile ülkeler arası iletişim kurmanızı kolay hale getirdi. Bu uygulamanın yaygınlaşması internet kullanıcılarını daha fazla beklentiye ve yenilikler istemesine neden oldu. Ardından G mail uygulaması getirildi. G mailin, e postadan farklı ise gif, video, pdf ve daha bir çok belge dosyalarının gönderilmesini sağlamakta. Örneğin; hazırladığınız bir sunumu slayt şeklinde posta aracılığı göndermek isterseniz e posta yerine gmail adresinin kullanılması gerekiyor.

Nasıl E Posta Hesabı Açılır?

E posta kullanımı banka, alışveriş yerleri, resmi kurumlar, internet alışverişleri, sayfalara kayıt olmak ve takip etmek, eğitim ve öğretim, iş başvuruları ve sosyal çevrede kurumsal olarak bakıldığında her alanda yer alır. Bu yüzden her internet kullanıcısının mutlaka bir e posta adresi olduğu görülür. Önemli dosya ve belgelerin aktarımı, kurumlar arası iletişim kurulması gibi daha bir çok ihtiyaca deste verir. E posta sahibi olmak için internet tarayıcısından aşağıdaki işlemleri sırası ile yapmanız yeterli olacaktır.

1)E posta aç( mail, hotmail kaydol) şeklinde internet tarayıcısına yazınız.

2)Açılan sayfada üye kayıt alanında “yeni hesap oluştur” sekmesine tıklayınız.

3)Yeni gelen sayfada kişisel bilgilerinizin olduğu foruma bilgilerinizi giriniz.

4)E posta adresi açmak için daha önce bir kullanıcının tahmin etmediği ve almadığı bir hesap adresi belirleyerek “ @hotmail.com “ üzerinden kullanıcı hesabınızı açabilirsiniz.

5) Hesabın doğrulanması için cep telefonu numaranız ya da başka bir e posta adresini yazarak onay kodu gönderilmesini sağlayınız.

6)Gelen kodu girilecek alana yazıp onayladıktan sonra e posta hesabınız otomatik olarak açılmış olur.

Nasıl G Mail Hesabı Açılır?

G mailin kullanma şekli e maile göre daha farklıdır. G mail üzerinden slayt sunumları, pdf dosyaları, Microsoft metinleri, görselleri, grafikleri ve tablolarını atabilirsiniz. E postada farklı olarak G mail ile alışveriş yapabilir ve bazı telefon uygulamalarında g mail kullanılması zorunludur. Örneğin; internetten yapacağınız alışveriş ya da telefondan satın alacağını kod için bir g mail hesabınızın olması gerekiyor.

Gif dosyalarının gönderilmesine kadar bütün işlemi gördüğü için her alanda kullanılabilir. Ticaret işlerinde ürün tanıtımı ve reklamını yapmak için sosyal hesaplara verilen görseller g mail hesabı desteklidir. G mail hesabı açmak e posta hesabını açmaya benzer özellik taşısa bile farklı yönleri vardır. Aşağıda g mail hesabının nasıl açıldığını anlatan numaralandırılmış maddeleri göreceksiniz. Bu sıra takip edildiğinde sizin de bir g mail adresiniz olabilir.

1)Google tarayıcısına “gmail aç ( gmail kaydol )” seçeneklerinden birini yazınız.

2)Açılan gmail sayfasının hesap giriş yerinde “hesap oluştur” seçeneğine tıklayınız.

3)Yeni gelen sayfada yeni hesap oluşturacak kişinin doldurması gereken gerçek bilgiler vardı. Bu bilgiler mutlaka doğru girilmelidir. Hesabınızın çalınma durumuna karşı kendi bilgilerinizi girmiş olmak kısa yoldan hesabın geri alınmasında etkili olacaktır.

4)Bilgileri girdikten sonra, daha önce alınmaya bir g mail adresi belirleyiniz. Gmail ve e posta adresleri resmi kurumlarda da kullanılacağı için adınız ve soyadınızı belirten bir hesap seçmeniz tavsiye edilir. Ardından “@gmail.com” seçerek hesap kaydını oluşturabilirsiniz.

5)Açılan hesabın gerçek kişiye ait olduğunu anlamak için cep telefonu ya da kullandığınız bir e posta ya da gmail adresine onay mesajı gönderilir. Bu onay kodunu girerek gmail hesabın oluşturulmasını sağlamış olursunuz.

İlginizi Çekebilir :   Gmail Aç | Gmail Kaydol | Gmail Hesabı Aç | Gmail Al

E Posta ve GMail Ayarları Nasıl Yapılır?

İki uygulamadan birinden hesap açıldı ise güvenlik ve gizlilik esaslarına bağlı kalınarak profil ayarlarınızı yapabilirsiniz. E posta ve g mail internet üzerinde birçok yere kayıt olurken ve giriş yapmak istediğiniz durumlarda kullanılan en önemli iletişim aracıdır. Bu yüzden profil ayarlarınızı yaptığınızda, girdiğiniz ve üye olduğunuz bir sayfa sizin adınıza reklam paylaşımı yapamaz ve izniniz olmadan hesabınız herhangi bir yerde görünmez.

Posta ayarları açılan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ayar butonunda yer alır. Buraya girerek profil gizliliği, paylaşım ayarları, mesaj ayarları, ekli olan kişilerin engelleme ve kaldırma ayarları, sayfa renk ve görüntü ayarları, hesap dondurma ve silme ayarları gibi daha birçok özelliği bulacağınız şekilde donatılmıştır.

E Posta ve GMail adresleri Microsoft güvenliği altında çalışır. Yaptığınız ayarlar ve bu hesaplardan biri ile giriş yaptığınız, üye olduğunuz her işlem adım adım kayıt altına alınır. Bunun amacı; hesap sahibi dışında işlem yapıldığında kolay bir şekilde dokümanının çıkarılmasıdır.

E Posta ve  Mail Hesapları İle Hangi İşlemler Yapılabilir?

İnternet kullanıcı sayısının artması ile birlikte günlük işlemlerin %70lik kısmı internet üzerinden yapılmaya başlandı. Resmi kurumlarda, özel iş yerlerinde, ticaret alışverişleri, kayıt ve başvuru seçenekleri, uygulama indirmek ve satın almak, sosyal sayfalara kayıt almak gibi daha birçok alanda bu hesaplardan yararlanırız. İnternet bankacılığında dahi e posta ya da gmail hesapları ile kayıt olarak gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

Kullanılan sosyal hesaplara kayıt olurken, alışveriş sayfalarından bir ürün satın alırken, video ve fotoğraf paylaşılan sosyal uygulamalara kayıt olurken, eğitim ve öğretim başvurularında, kamu kurumlarına personel olarak kayıtlarda, blog sayfalarında gezinti yaparken, internet üzerinden yapacağınız fatura ödeme, para yatırma ve para çekme gibi işlemler içinde bu hesaplar kullanılır.

GMail ve E Posta Hesabını Nasıl Kapatabilirim?

Hesabınızı artık kullanmak istemiyorsanız ve yeni bir hesap açmak istiyorsanız, kullandığınız hesabınızı kapatmanız da yarar vardır. Hesabın çalınması durumuna karşı kullanmadığınız e posta ve g mail adreslerini Microsoft üzerinden kapatınız. Hesabınızı kapatmak için aşağıdaki yöntemleri sırası ile takip etmeniz yeterli olacaktır.

1)E posta ya da Gmail hesabınıza giriş yaptığınız sayfaya geliniz.

2)Kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra sağ üst köşede yer alan hesap ayarları sekmesine tıklayınız.

3)”Hesap Ayarları” kısmından “Güvenlik ve Gizlilik” ayarlarına tıklayınız.

4)Açılan pencerede hesap dondurma ve kapatma işlemleri vardır. Buraya girerek kapatmak istediğiniz sebebi ve nedenini belirleyerek hesabınızı kapatmak için onay vermeniz gerekiyor. Hesabı açarken nasıl kod gönderiliyor ise hesabını kapatmak içinde kod gönderilir. Bu kod girilmeden hesap üzerinde işlem yapmak imkansız bir hal almıştır.

GMail ve E Posta hesapları yukarıda anlatılan alanlarda ve şekillerde kullanılır. Birden fazla hesap açabilme hakkına sahiptir. Fakat bu hesapların yasaklı ve kötü sonuçlar teşkil edecek yerlerde kullanılması yasal olarak hakkınızda soruşturma başlatılmasına neden olabilir. Bu yüzden hesapların kullanılmasında dikkat edilmesi gereken nokta; doğru bilgiler ile kayıt olmak ve ihtiyaç dahilinde kullanılmasıdır.

İlginizi Çekebilir :   Gmail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım ?

Yorum Bırakın

*