En İyi Yurtdışı Tatil Seçenekleri

En İyi Yurtdışı Tatil Seçenekleri

Artık günümüzde sağlanan ulaşım ve turizm imkanları ile yurt dışına seyahat oldukça kolay ve ucuz hale gelmiştir. Bu nedenle insanlar daha çok ülke gezip görme imkanı yakalamışlardır. Bazıları tarihi ve kültür turizmi yapmak isterken bazı insanlar ise daha çok eğlence ve deniz tatilini tercih etmişlerdir. Dünyada oldukça çok tarihi, otantik, doğal, egzotik ilgi çekici keşfedilmeyi bekleyen birçok ülke bulunmaktadır. Bunlardan en iyi olanlarını sizler için derledim.

Frankfurt/Almanya

Ortaçağdan beri Frankfurt Almanya’nın önemli kentlerinden biri olmuştur. Gerek tarihi yapısı gerek finans ve ekonomi kaynaklarını içinde barındırmaktadır. Avrupa Merkez Bankasına ve Frankfurt Borsasına ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin Merkezine indiğinizde tarihi binalar, yüksek gökdelenler, şirin dükkanlar ve hatta Türk lokantalarına, çiğ köfte dükkanlarına bile rastlamak mümkün. Frankfurt’un en işlek caddesine girdiğinizde büyük AVM ler sizi karşılıyor. Bazı dükkanlarda çok uygun ve kaliteli fiyatlarda hediyelik eşya, kıyafet, parfüm bulmanız mümkün. Merkezden biraz uzaklaştığınızda doğal güzelliklerin korunduğuna dikkat edeceksiniz.  Ormanlık alanlara zarar vermeden inşa edilmiş evler sizi karşılayacak. Bildiğimiz üzere Almanya ünlü marka arabaları ve muazzam trafik kuralları ile meşhur. Frankfurt da Doğa Tarihi Müzesi yer almaktadır, müzede yüzlerce çeşit hayvanın fosil hali sergilenmektedir. Şehirde Goethe Frankfurt Üniversitesi yer almaktadır, üst düzey bir araştırma üniversitesidir. Doğal, kültürel ve finansal açıdan gelişmiş olan bu şehri sizde ziyaret edebilirsiniz.

Paris/Fransa

Dünyanın en ünlü şehirlerinden biride Paris’tir. Moda ve ünlü markalarına ev sahipliği yapmaktadır. Paris’te ilgi çekici yapıtlardan biri de Eyfel kulesidir. Kuleyi  her yıl milyonlarca kişi ziyaret eder. Paris de trafik Almanya’nın aksine çok serbest ve düzensizdir. Sokaklardan sürekli motor bisiklet kullanıcıları geçer. Paris’in en önemli caddelerinden biri Şanzelize’de hoş kafeler ve ünlü parfüm ve kozmetik markalarını görmek mümkündür. Paris romantik şehir olarak da zihinlerde yer tutmuştur. Sevgilinizle güzel bir tatil geçirmeniz için en uygun en beğenilen şehirdir.

İlginizi Çekebilir :   Amsterdam Gezilecek Yerler

Maldivler

Sıcak, doğal, sakin bir yapısı olan ülkede deniz tatilinizi yaparken lezzetli balıkların tadına da bakabilme imkanınızı kullanabilirsiniz. Genelde Ülkemizde balayı tatili yapmak için sözü geçen yerlerden biri olan Maldivlerde,  Deniz, kum, güneş üçlüsünü arayanlar için uygun bir tatil olacaktır.

Hindistan

Değişik gelenekleri, ilgi çekici geleneksel kıyafetleri, baharatlı geleneksel yemekleri ile görmek isteyeceğiniz ülkelerden biri de Hindistan olabilir.

Yorum Bırakın

*