Facebook açma | Facebook kaydol | Facebook aç | Facebook kur

Yazı içeriğimizde facebook açma , facebook kaydol , facebook aç , facebook kurma , www.facebook.com ile ilgili sorabileceğiniz soruların cevapları yer almaktadır.

Facebook

En popüler sosyal medya sitelerinden olan facebook , dünyanın dört bir yanında hergün binlerce insan üye olmaya devam etmektedir.Teknolojiyle arası herkesin iyi olmuyor doğal olarak. Facebook’a üye olmaya çalışırken çeşitli sorunlar yaşayıp üye olamayabilirsiniz. Ben yazımda baştan sona facebook hesap nasıl kurulur detaylı , resimli ve videolu anlatım yapacağım.

Facebook Kaydol [ Resimli Anlatım ]

Öncelikle buraya tıklayarak facebook resmi sitesine gidiyoruz.

Yukarıdaki resimde numaralar koydum fark etmişşinizdir.Bu numaraları şimdi madde madde açıklayacağım.

  1. Birinci madde ismimizi yazıyoruz
  2. İkinci madde de soyadımızı yazıyoruz.
  3. Üçüncü madde de mail adresi veya cep telefonu adresimizi yazıyoruz. Bilmeniz gerek mail adresinizi yazsanız da cep telefon numaranızı yazsanız da onay maili veya onay mesajı gelecektir. Oyüzden mail kısmı üyelik açarken şifre girme ile ilgili en önemli alandır. Aktif kullandığınız mail adresinizi ve cep telefonu numaranızı girmenizi tavsiye ederim.Ben anlatımımı mail üzerinden üyelik alarak devam edeceğim.Eğer bir mail adresiniz yok ise buraya tıklayarak hotmail hesabı oluşturabilirsiniz.
  4. Dördüncü madde de , üçüncü madde de telefon numarası girdiyseniz , dördüncü madde yede aynı telefon numaranızı girin. Üçüncü maddeye mail adresinizi girdiyseniz eğer , dördüncü madde yede mail adresinizi girmeniz gerekicek.


Beşinci madde ise şifrenizi girmeniz gereken alandır.Lütfen parolanızı kolay şifrelerden yapmayın.Örneğin ; 123 , 123456 , 123456789 , adınız soyadınız , hangi taraftar grubunu destekliyorsanız onun numarası , memleket il plaka kodunuz vb tarzda sadece bunları koymanızı şiddetle tavsiye etmiyorum. Çünkü kolay numalara hack programlarında rahatlıkla bulunabiliyor. Sizi tanıyan kişilerde yukarıdaki saydığım şeylerden şifrenizi deneyebilir.Size önerebilceğim şifre hem kelime , hem büyük küçük harf, hem noktalama işareti , hem de numara olmasıdır. En güvenli şekilde emin olun bu şekilde olur.Yoksa facebook adresiniz çalınabilir.

 1. Buraya doğum tarihinizi Gün / Ay / Yıl şeklinde girmeniz gerekiyor. Çok önemli değil ancak şu şekilde önemli , facebook arkadaşlarınızın , sizin oraya girdiğiniz doğum günü zamanında ana sayfalarında o gün doğum gününüz olduğunu sanıcaklar.Bu yüzden bu bilgiyide doğru şekilde girmenizi tavsiye ederim.
 2. Yedinci madde de erkek veya kadın hangisi iseniz orayı işaretliyorsunuz
 3. Sekinci yani son madde de ise yeşil arka planlı “Hesap aç” butonuna tıklıyoruz.İşlemimiz burada bitmiyor tabi. Lütfen aşağıdaki resimlere bakarak devam ediniz.
İlginizi Çekebilir :   Facebook Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Eğer eski msn adresinizden veya hotmail , yahoo , diğer e-posta hizmetlerindeki kişilerinizi bulmak istiyorsanız arkadaşlarını bul sekmesine tıklayıp bilgilerinizi doldurup geçebilirsiniz. Yok ben istemiyorum diyorsanız siyah kutucuk içerisine aldığım yerdeki ileri butonuna tıklıyoruz.

Şöyle yukarıdaki resimdeki gibi bir ekran açılacak. Resimde gri yuvarlak arka planlı numalar göreceksiniz.Bunları tek tek açıklayacağım.

 1. Birinci madde de eğer sizin facebook adresiniz varsa önceden açtığınız veya kullanmak istemediğiniz, bu facebook adresinin bilgilerini yazarak o hesaptaki arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.
 2. İkinci madde de Gizlilik ayarları için bilgiler edinmek istiyorsanız ve gerekli değişiklikler yapmak istiyorsanız “Gizlilik Turuna Katıl” butonuna tıklayabilirsiniz.
 3. Üçüncü madde de ise sizden bir fotoğraf yüklemenizi istemektedir. Yeşil arka planlı “Fotoğraf ekle” butonuna tıklayarak resim ekleyebilirsiniz
 4. Dördüncü madde de ise isim soyisim veya e-posta adresini yazarak arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.

Önemli not : Bu sayfadaki yapacağınız işlemlerin hiçbiri mecburi değildir. İnsiyatifinize kalmış ama aktif kullanacaksanız facebook’u yapmanız gereken ayarlardır.

Sadece son ve çok önemli bir adım kaldı.Aşağıdaki resimi incelediğimizde yukarıda büyük bir şekilde e-posta adresimizi onayladığımızı söylemektedir.Hangi e-posta servisini kullandıysanız giriş yaparak gelen maili onaylamanız gerekmektedir.

Facebook Açma [ Videolu Anlatım ]

 

Etiketler:

Yorum Bırakın

*