Gmail Aç | Gmail Kaydol | Gmail Hesabı Aç | Gmail Al

Merhaba arkadaşlar size bu yazımla ilgili; gmail aç, gmail kaydol, gmail hesabı aç, gmail al , gmail hesap açma işlemleri nasıl yapılır resimli olarak anlatım yapacağım.

Gmail Hakkında Genel Bilgilerdirme

Gmail herkes biliyor ki Google amcamızın alt servislerinden birisidir.Bu sistem 2004 yılının Nisan ayında davet sistemi ile beta sürümü yayınlandı ve sonrasında 2007 şubat’ta herkese açık hale gelmiştir.Ekler dahil bir gmail postası en fazla 25 MB boyutunda olabilir.Gmail linux alt yapısını kullanmaktadır.

Mail çok uzun zamandır kullanılıyo tabiki ama ülkemizde son yıllarda çok fazla arttı. Bunun nedenlerini söylücek olursak en başta Mobil Telefonlar yer almaktadır. Mobil’in hayatımızda yeri arttıkca maillerin popülerliği arttı ve doğal olarak gmail’inde daha fazla arttı.Çünkü google play’den birşeyler indirebilmemiz için Gmail hesabı şart. Maillerin kullanıldığı kalan yerlerin büyük kısımlarında ise sosyal hesaplar oluştururken,Cv hazırlayıp göndermek için gibi sebepler yer almaktadır.

Gmail Aç | Gmail Kaydol | Gmail Hesabı Aç | Gmail Al  –  [ Sade-Düz Anlatım ]

Hesabı açmak için öncelikle buraya tıklayıp google resmi mail servisi sitesine giriş yapıyoruz. Gelen ekranda “Daha Fazla Seçenek” yazısına tıklıyoruz ve sonrasında gelen ekrandaki Hesap Oluşturun yazısına tıklıyoruz.Sonrasında karşımıza form ekranı çıkacaktır.O çıkan formu eksiksiz ve düzgün şekilde dolduralım ve sonrasında sağ alt köşede bulunan Sonraki Adım butonuna tıklıyoruz.Karşımıza sözleşme çıkıcak ve bu sözleşmeyi kabul ediyorum diyoruz ve işlemlerimizi bitiriyoruz. Daha detaylı anlatım için hemen altta resimli anlatımım bulunmakta oraya bakmanızı tavsiye ederim.

İlginizi Çekebilir :   Hotmail kaydol | Hotmail hesabı aç | Hotmail al
Gmail Aç | Gmail Kaydol | Gmail Hesabı Aç | Gmail Al  –  [ Resimli Anlatım ]

Gmail hakkında genel bilgilendirmemiz bittiğine göre kurulum aşamasına geçebiliriz arkadaşlar.Öncelikle buraya tıklayarak gmail sitesine gidiyoruz.

Yukarıdaki resimde ok işaretiyle gösterilen alandaki “Daha fazla seçenek” yazısına tıklıyoruz.

Sonrasında resimdeki gibi 2 seçenek çıkacaktır.Biz burdan “Hesap oluşturun” yazısına tıklıyoruz.

Yukarıdaki resimleri tek tek maddeler halinde nasıl doldurulacağını yazalım.

 1. Burada adımızı ve soyadımızı yazıyoruz.
 2. Burada kullanıcı adımızı belirliyoruz.Arkadaşlar buraya ekleme yapmak istiyorum.Çünkü 900 milyondan fazla hesap olduğu için gmail’de ve aynı isim ve soyismimize ait genelde insanlar olduğu için kolayca istediğimizi bulamayabiliriz.Mesela ben kaangumus olarak alamadım,  kaangumus58 olarak aldım.Sizde ekstra şeyler eklemeniz gerekebilir kullanıcı adınızın yanına
 3. Evet en önemli yer diyebilirim.Şifrenin önemini anlatmama gerek yok sanırım.Ama şifrenize size önerim şunları kullanmanız; büyük harf,küçük harf, noktalama işaretleri, numara. Bunları kullanın arkadaşlar hiç kimse bulamaz şifrenizi.
 4. Burada da 3nolu madde de koyduğumuz şifreyi tekrardan yazıyoruz.
 5. Buraya Gün/Ay/Yıl olarak doğum tarihimizi yazıyoruz.Buraya şiddetle doğru yazmanızı önenirim.Neden diye sorarsanız yarın bir gün şifrenizi unutursanız eğer bu bilgiler istenicektir haberiniz olsun benden söylemesi 🙂
  İlginizi Çekebilir :   Gmail Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım ?
 6. Buraya cinyetinizi yazıyorsunuz.
 7. Buraya cep telefonunuzu yazmalısınız.Burası dolduruması zorunlu alan değildir ancak cep telefonunuzu yazmanızı şiddetle öneriririm.Çünkü şifrenizi unutursanız size sorulan ilk soru cep telefonu olucaktır.
 8. Burayıda doldurmanız şart değil ancak başka bir web servisinden örneğin;hotmail , yandex vs gibi hizmetlerden adresiniz varsa yazmalısınız.Çünkü şifrenizi unutursanız buraya sıfırlama kodu göndererekte hesabınızı kurtarabilirsiniz.
 9. Türkiyeden giriş yapıyorsanız otomatik Türkiye gelicektir.İp adresinin lokasyonuna göre otomatik tanımlanmakta.

Ok işaretiyle gösterdiğim alandaki Sonraki Adım yazısına tıklıyoruz ve karşımıza bir sözleşme çıkacak.Burayı okumanızı öneririm ancak biliyorum okumucaksınız 🙂 Bu yüzden Kabul Ediyorum butonuna tıklıyoruz. İşlemlerimiz bu kadar arkadaşlar. Bu mail adresi ile google’nin bütün servislerinden yararlanabilirsiniz.Google Maps,Google Play,Google Adwords,Google Adsense diye bu liste uzar gider.

Konu hakkındaki yorumlarınızı lütfen aşağıdaki Yorumlar bölümünden bildirin.Sizin görüşleriniz benim için çok değerli.

Yorum Bırakın

*