İnstagram aç | İnstagram kaydol ve instagram hesap açma [Resimli]

Öncelikle ınstagramın ne olduğunu sizlere anlatmak istiyoruz. Instagram resim ve video paylaşımını daha aktif ve özgür yapma uygulamasıdır. Bu uyguma milyonlarca kullanıcının adeta tutkusu haline gelmiştir. Bu nedenle birçok kullanıcı ınstagramsız bir hayatı düşünememektedir. Onlar için birden fazla özelliğe sahip bu uygulama veli nimettir. Diledikleri gibi paylaşıp yapıyorlar ve her paylaşımı özelleştirebiliyorlar. Bu da onların resim ve fotoğrafa ne kadar ilgili olduğunu gösteriyor.

Özellikle arkadaş ortamında resim ve paylaşımları ile kişi hakkında engin bilgiye ulaşarak onun yaşantısında var olan gelişmeleri resim yolu ve video paylaşımı ile anlayabiliyorlar. Bu da onların uzakta olan akraba ve ya arkadaşlarına olan özlemlerini bir nebze de olsa azaltmaya yetmektedir. Instagramı hiç bilmeyen çok insan vardı eskiden Fakat son 2 yıl içinde bu muhteşem gelişme sonrası çoluk çocuk ınstagram’ın ne olduğunu öğrenir oldu. Şimdi ise hala yeni başvuru yapmak isteyenler ve hala nasıl kayıt olacaklarını bilmeyen insanlarımız var. İşte bizlerde sizler instagrama kaydolma işlemi nasıl yapılır hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

İnstagram aç – İnstagram kaydol [ Bilgisayar ]

Bu anlatımımız bilgisayardan instagram hesap açmak isteyen arkadaşlarımız içindir. Eğer siz yazımızda mobilden bağlanıyorsanız ve mobil üzerinden instagram hesabı açmak istiyorsanız yazımızın alt kısmına telefondan instagram kaydolma içinde anlatımımız mevcut.

Öncelikle instagram resmi web sitesine buraya tıklayarak giriş yapıyoruz. Aşağıdaki resimdede görüceğiniz üzere sağ tarafta Facebook ile giriş yap yazmaktadır ve ya alt tarafta e-mail yada cep telefonu ile kayıt olabileceğiniz boş kutucuklar açılacaktır. Eğer facebook ile giriş yapmak isterseniz , facebook bilgilerinizi alacaktır ve çok kısa sürede kayıt olabilirsiniz. E-mail veya telefonla almak isterseniz ise aşağıdaki resimdeki gibi bilgilerinizi doldurmanız gerekiyor. Ben e-mail ile alım yapmayı göstereceğim siz cep telefonuyla instagram oluşturacaksanız oraya e-mail yerine cep telefonu bilgilerinizi yazmanız gerekiyor.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi ilk satıra mail adresinizi veya telefon numaranızı , ikinci satır adınızı ve soyadınızı yazmanız gerekiyor. Üçüncü satırda kullanıcı adınızı girmeniz gerekiyor ve en son satırda şifrenizi yazıyorsumuz ve ok işaretiyle belirttiğim yerden kaydol butonuna tıklıyoruz ve işlemimiz bu kadar. Sonrasında mail adresinize veya cep telefonunuza aktivasyon mesajı gelicektir . Bunuda onayladıktan sonra hesabımız hazır.

İlginizi Çekebilir :   Instagram'da Reklam Verme Nasıl Yapılır?

İnstagram hesap açma [Mobil]

Telefondan instagram hesabı açmak isterseniz de 2 fark yol var. İsterseniz tarayıcı üzerinden yukarıdaki anlattığım şekilde alırsınız ya da aşağıda resimde görüldüğü gibi instagram mobil uygulama üzerinden de instagram hesabını açabilirsiniz.

Öncelikle hangi telefonu kullanırsanız o telefonun işletim sisteminin marketine girerek instagram uygulamımızı indiriyoruz. İndirdikten sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir alan açılıcak.

Eğer facebook telefonunuzda var ise otomatik bende gösterdiği gibi facebook ile kaydol mamızı istiyecek. Eğer facebook ile üye olursanız bilgilerinizi otomatik çekecektir zaten. Telefon veya e-mail ile üye olmak istiyorsanız , ok işaretiyle gösterdiğim alandaki E-posta adresi veya telefon numarasıyla kaydol seçeneğine tıklıyoruz .

Telefon ile üye olmak isterseniz yukarıdaki resimde “TELEFON”  bölümüne tıklamanız gerekiyor. E-posta ile üye olacaksanız eğer resimde görüldüğü gibi boş kutucuğa e-mail adresimizi yazıyoruz ancak hemen belirtiyorum aktivasyon kodu gelecek mail adresinize. Bu yüzden aktif kullandığınız veya giriş bilgilerini hatırladığınız mail adresinizi yazınız ve ilerle sekmesine tıklayınız.

Resimde “birdakka” yazan bölüme siz adınız ve soyadınızı yazmanız gerekiyor. Alt kısmınada şifrenizi giriniz. Lütfen şifrenizi sadece numara veya kolay tahmin edilebilcek şeyler yapmayınız. İlerde başınıza dert açabilir . Bu bilgileride girdikten sonra yine ileri sekmesine tıklıyoruz.

Evet artık son işleme geldik. İnstagram bize otomatik olarak bir kullanıcı adı belirleyecektir. Siz değiştirmek isterseniz resimde “birdakka7471” şeklinde yazan yere istediğiniz kullanıcı adını yazabilirsiniz. Kullanılan instagram kullanıcı adını tekrar alamazsınız. Eğer kullanıcı adını yazıyor ve ileri tıkladığınızda hata veriyorsa o kullanıcı adı kullanılmaktadır. Bu yüzden harfleri yutarak yada yanına numaralar ekleyerek yeniden denemeniz gerekir . İleri dedikten sonraki gelen bütün seçeneklere geç yaparak atlayabilirsiniz yada adımlarda istenilen bilgileri girerek ilerleyebilirsiniz. Son olarak arkadaşlar mail adresinize onay maili gitmiş olmalı. Aşağıdaki resimde ok ile gösterdiğim alanda mavi kutucuk arka planlı E-posta adresinizi onaylayın şeklindeki yazıya tıklayarak mail adresinizide onaylıyoruz ve işlemimiz bu kadar

İnstagram hesap açma videolu anlatım [ Kendi anlatımım değildir ]

 

Etiketler:

Yorum Bırakın

*