İnstagram canlı yayın nasıl kullanılır ?

Sosyal medya kullanımlarından en aktif kullanılan uygulamalardan birisi olan instagram canlı yayın özelliğini de kısa süre önce tanıtmıştı. Twitter , Facebook’da daha önce gördüğümüz canlı yayın özelliği instagramda da kullanılmaya başlandı. Peki instagram canlı yayın nasıl kullanılır hep birlikte bakalım.

İnstagram canlı yayın özelliği hikayetler kısmına bağlı olarak çalıştığını ilk önce belirtelim. Sonrasında ise uygulamamızın güncel olup olmadığına android ve ya ios işletim sistemlerinin store kısımlardan bir bakalım.

Evet uygulamamız güncel ise instagram giriş yapıyoruz. Ana sayfada sol üst köşede kamera kısmını görüceksiniz ve oraya giriyoruz. Daha önceleri eğer Instagram Stories kullandıysanız açıkcası pek yabancılık çekiceğiniz düşünmüyorum .

Açılan ekranda sol tarafta “canlı” ibaresini göreceksiniz. Buraya giriyoruz ve hazır olduğunuz da “Canlı video başlat” diyerek işlememize başlıyoruz. Bu kadar basit arkadaşlar. Yapamadığınız işlemler ve ya herhangi bir sorunuz olursa lütfen bizimle aşağıda ki yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

İnstagram hakkında diğer konularımıza göz atmak isterseniz eğer …

İlginizi Çekebilir :   Instagram’a Tablet Desteği Nasıl Sağlanır?
Etiketler:

Yorum Bırakın

*