İnstagram dondurma , İnstagram hesap dondurma

Son yılların sosyal medya uygulamalarından birisi de Instagram’dır. Fakat bazı insanlar Instagram uygulamasının fazla zamanını aldığını ve süreli ya da süresiz bir şekilde dondurmayı düşünmektedir. Önceden Instagram’da dondurma seçeneği yoktu. Daha sonra eklenen bu seçenekle artık hesabı olan üyeler hesabını dondurabilmektedir.

Not: Yazımızın alt kısımlarına doğru resimli ve videolu anlatımlarda bulunmaktadır.

Instagram hesap dondurma

Instagram uygulamasında ya da mobil sitede sağ üstte bulunan kafa simgesine tıklayın. Daha sonra “Profili Düzenle” seçeneği önünüze çıkacaktır. Bu seçeneğe girdikten sonra sağ altta bulunan “Hesabı geçici olarak kapat” sekmesine tıklayın. Karşınıza “Hesabınızı neden kapatıyorsun?” diye bir soru çıkacak. Yan tarafta bulunan nedenlerden birini seçin. Bu nedenler içinde şu seçenekler vardır:

  • Kullanmaya başlamakta zorlandım
  • Ara vermek istiyorum
  • Bir şeyi kaldırmak istiyorum
  • İkinci bir hesap açtım
  • Çok zamanımı alıyor
  • Takip edecek kişiler bulamıyorum
  • Gizlilikle ilgili endişeler
  • Başka bir şey

Size uygun seçeneği seçtikten sonra altta bulunan şifre bölümüne şifrenizi giriyorsunuz. Girdikten sonra “Hesabı geçici olarak kapat” seçeneğinize tıklıyorsunuz. Sonra ise karşınıza onay mesajı gelecektir. Onay mesajının içinde şu cümle vardır: “Hesabını geçici olarak kapatmak üzeresin. Devam etmek istiyor musun?” Alt kısımda “Tamam” ve “İptal” seçenekleri var. Bunlardan “Tamam” seçeneğini tıkladığınızda hesabınız dondurulmuş oluyor.

İnstagram Hesap Dondurma Ne Kadar Sürede Olur?

Hesap dondurma işlemi haftada bir gün yani 7 gün içerisinde yapılabiliyor. Örnek vermek gerekirse hesabınızı dondurdunuz ve 4 gün sonra tekrar aktif hale getirdiniz. Hesabı tekrar dondurmak için 3 gün daha beklemeniz gerekir. Hesabınızı dondurdunuz ve hemen açmak istiyorsunuz. Bu işleminiz başarısız olacaktır. Çünkü hesabın aktif hale gelmesi için dondurma işleminin üzerinden 3 veya 4 saat geçmesi gerekiyor. Burada başka dikkat edilecek konu ise tekrar aktif hale getirdiğiniz Instagram hesabında fotoğrafların hemen gelmemesidir. Ama fotoğraflar bir süre sonra görünmeye başlayacaktır.

İlginizi Çekebilir :   Instagram’a Tablet Desteği Nasıl Sağlanır?

İnstagram hesap dondurma videolu anlatım

İnstagram dondurma resimli anlatım

İster bilgisayardan , istersen telefonunuzdan tarayıcınız ile girmeniz gerekiyor. Buraya tıklayarak instagram resmi sitesine giriş yapıyorsunuz.

Yukarıdaki resimde ok işaretiyle gösterdiğim yerdeki “Hesabın varmı? Giriş yap” kısmına tıklıyoruz.

Yukarıdaki resimde ok işaretiyle gösterdiğim yerden kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazıyoruz ve mavi arka planlı giriş yap butonuna tıklıyoruz ve sonrasında buraya tıklıyoruz

Açılan sayfada yukarıdaki resimde görüldüğü gibi sayfa açılacak ve sayfanın aşağı kısımlarına iniyoruz . Ok işaretiyle gösterdiğim yerde “hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklıyoruz.

Resimde görüldüğü üzere açılan sayfada ok işaretiyle gösterdiğim yerdeki Hesabını neden kapatıyorsun? sorusunun cevabını vermemiz gerekiyor. Orda birkaç cevap var ancak ben “ara vermek istiyorum” seçeneğini işaretledim. Hemen alt kısmında “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” sorusunuda şifrenizi girip cevaplayın ve sol alt kısımda bulunan kırmızı arka planlı hesabı geçici olarak kapat butonuna tıklıyoruz.İnstagram hesap dondurma işlemimiz bu kadar . Soru ve görüşlerinizi konu altındaki yorumlar kısmından bildirebilirsiniz.

Eğer şifrenizi unuttuysanız instagram şifremi unuttum yada hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız instagram hesap silme isimli yazılarımızıokumanızı tavsiye ederim

Etiketler:

One Response

  1. soraya 17 Nisan 2017

Yorum Bırakın

*