Home Seyahat&Gezi İtalya da Gezilecek Yerler

İtalya da Gezilecek Yerler

4 min read
0
0
60

Şarabın, aşkın ve modanın ülkesi olan İtalya’da gezilecek yüzlerce yer vardır. Mutlaka görünmesi gereken yerleri size sıralamak istiyorum.

Sorrento

İtalya’nın en güzel en popüler yerlerinden biri olan Sorrento’da limon çiçeklerinin kokusu eşliğinde gezmek doğal güzelliklerinin tadını çıkarmak bambaşka bir zevk. Doğa ile iç içe olan yerde ağaçların altında kır yürüyüşü yapmak bile sizi rahatlatacak.

Venedik

Venedik denilince aklımıza ilk gelenlerden biride romantizm oluyor. Ünlü kanalları, tarihi ile size kiliseleri, caddeleri, sarayları ile size muazzam bir gezi fırsatı sunuyor.

Milano

Modanın kalbi, görkemli binaları, ihtişamlı mimarileri yer alıyor. Şehrin merkezinde gotik tarzda yapılmış katedrali olan Duomo di Milano yer alır. Şehrin birçok kütüphanesi, sanat okulu, müzik konservatuar merkezleri yer almaktadır. Şehir birçok özelliği ile İtalya’dan ayrılmıştır. Otomotiv sanayisi de önemli yer tutmaktadır. Bu ihtişamlı kültürlü şehre uğramanızı tavsiye ederim.

Pienza

Doğal güzellikleri, yeşillerle kaplı küçük şirin kasabada adeta sakinleşecek ve kendinizi huzura bırakacaksınız. Eşsiz lezzetlerini tadıp yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz.

Capri

Antik Romanın izlerini hissedeceğiniz mağraları, küçük şirin butikleri ile tarih ile huzuru aynı anda yaşayabilirsiniz. Kartpostalı andırmayan görünümü ile Capri’den hiç ayrılmak istemeyeceksiniz.

Cinque Terre

Küçük şirin kayalığın üzerine inşa edilmiş şaraplarıyla ünlü bir köy. Muhteşem ihtişamı ve görkemiyle sizi bekliyor.

Pisa Kulesi

İtalya’nın en önemli simgelerinden biri olan Pisa Kulesi muazzam eğikliği ile bilinen ünlü bir kuledir. Herkes önünde ünlü pozu verip fotoğraf çektirmek ister. Sizde uğradığınızda bu muhteşem kulenin önünde fotoğraf çektirmeyi unutmayın

İlginizi Çekebilir :   Roma'da Gezilecek Yerler
Load More Related Articles
Load More By Kaan Gümüş
Load More In Seyahat&Gezi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Tavsiye Yazı

“Msn Kaydol” , Msn Hesap Açma , Msn Aç işlemleri nasıl yapılır ?

MSN, sadece bir web sitesi değildir. Sosyal medya, kişiler arası iletişim, oyun, haber, eğ…