Home İnternet Ofis 365 Nasıl Kullanılır ve Özellikleri Nelerdir?

Ofis 365 Nasıl Kullanılır ve Özellikleri Nelerdir?

5 min read
0
0
34

Evlerde, iş yerlerinde, okullarda kısacası birçok yerde kullanılan bilgisayarlar; deyim yerindeyse her insanın eli ayağı görevi görüyor. Bunun en önemli nedeni, kullanan kişilerin en büyük yardımcısı olma özelliğini taşıması. Bütün bu benzetmeler, bilgisayarın ne kadar önemli olduğunu ve ne kadar çok işe yaradığını anlatmak için kullanılan mecazi anlamlar tabii ki. Fakat bilgisayarların, her yerde herkes için en önemli cihazların başında geliyor olması tamamen gerçek. Kullanım amacına göre, bilgisayarda birçok işlem yapılabilir. Yazı yazmak, fotoğraf ya da müzik kaydetmek, resim yapmak, çekilen fotoğrafların yüklenmesi, internete bağlanmak en sık yapılan işlemlerin başında gelir.

Bilgisayarlarda, önemli evrakların, dokümanların, belgelerin saklanması ve muhafaza edilmesi zor bir durumdur. Çünkü bilgisayarın başına bir şey geldiği zaman veya bilgisayara format atıldığı zaman bütün bu belgeler kaybolur ya da silinir. Bilgisayarda ki belgeleri paylaşmak, muhafaza etmek ve düzenlemek için kullanılan bazı programlar kullanılır. Bu programlar arasında en çok kullanılanlardan birisi Ofis 365 programı. Ofis 365; hem masa üstü bilgisayarlarda hem de Andorid ve Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlarda kullanılan bir programdır. Bilgisayarda ki dokümanları paylaşmaya ve düzenlemeye yarar.

Ofis 365’in Özellikleri Nelerdir?

Bilgisayarlarda en çok kullanılan programlar olan; Excel, Power Point gibi programlar ile hazırlanan dokümanların istenilen herkesle paylaşılabilmesi özelliği en güzel özelliklerinden birisi. Ayrıca program sistem üzerinden kendi kendine otomatik güncelleme yaptığı için, her girişte güncelleme yapmaya gerek kalmaz.

Ofis 365 Nasıl Kullanılır?

Ofis 365 programını kullanabilmek için gerekli olan tek şart, bir Microsoft hesabının olması. Microsoft hesabı olan herkes, evinde, iş yerinde, sokakta, kafede kısacası istedikleri her yerde bu programı rahatlıkla kullanabilir. Ofis 365 programı Windows 7 işletim sistemi ve Mac uygulaması ile çalışan tüm bilgisayarlarda kullanılabiliyor.

İlginizi Çekebilir :   "Msn Kaydol" , Msn Hesap Açma , Msn Aç işlemleri nasıl yapılır ?
Load More Related Articles
Load More By Kaan Gümüş
Load More In İnternet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Tavsiye Yazı

“Msn Kaydol” , Msn Hesap Açma , Msn Aç işlemleri nasıl yapılır ?

MSN, sadece bir web sitesi değildir. Sosyal medya, kişiler arası iletişim, oyun, haber, eğ…