Periscope ile Twitter Canlı Yayını Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda, sosyal paylaşım ağlarında canlı yayın uygulaması özelliği oldukça yaygınlaştı. Dünya üzerinde herkese, canlı yayın imkanı sunan uygulamaların popülaritesi giderek artmaktadır. Periscope, canlı yayın uygulamaları arasında en sık kullanılanların başında gelmektedir. Sosyal paylaşım sitelerinde gerçekleştirilen canlı yayınların, kamuoyuna hizmet eden farklı boyutları da bulunmaktadır. Toplumun geniş kesimini ilgilendiren önemli olayların ispatı ve kısa sürede halka duyurulması açısından, canlı yayınlar bilgiye ulaşma konusunda tüm engelleri ortadan kaldırmıştır.

Periscope canlı yayını yapabilmek için ilk olarak uygulamanın indirilmesi, ardından üyelik açılması gerekmektedir. Twitter ya da telefon numarası ile periscope üyeliği gerçekleşmektedir. Canlı yayının gerçekleşme aşamasına bakılacak olursa basit bir sıralama bulunmaktadır. Öncelikle kamera, mikrofon ve konum izinleri verilmelidir. Bu izinleri vermek şarttır, aksi takdirde canlı yayın yapılması olanaksızdır.

Canlı Yayın Aşaması

Periscope uygulamasının ana ekranında, alt kısımda canlı yayın başlatma butonu bulunmaktadır. Bu kısma tıkladıktan sonra canlı yayın işlemine geçilmektedir. Twitter canlı yayınında da durum pek farklı değildir. Tweet oluşturma butonuna basılarak, Periscope altyapısı kullanılmaktadır. Twitter canlı yayınına başlamak, bu kadar kolay bir işlemdir. Yalnızca sıralamayı takip etmek yeterlidir.

Canlı yayın esnasında başka kullanıcılar, izlediğiniz yayını görebilmektedir. Bu özelliği değiştirmek kişilerin kendi inisiyatiflerine kalmıştır. Ayarlar menüsüne tıklayarak, basit bir işlemle twitter canlı yayın özelliklerinde değişiklik yapılması mümkündür.

 

İlginizi Çekebilir :   Twitter kaydol ve Twitter aç

Yorum Bırakın

*