Twitter kaydol ve Twitter aç

Yazı içeriğimizde twitter kaydol ve twitter açma nasıl yapılır , sizlere resimli ve videolu şekilde anlatım yapılmaktadır.

Ülkemizde en popüler olan sosyal medya sitelerinden twitter 2006 senesinde kurulmuştur. Kurulduğu günden beri her tweet deki mesaj “140” karaktere kadar izin verilmektedir.Twitter hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra twitter kaydolma nasıl yapılır , resimli ve videolu olarak anlatalım.

Twitter kaydol ve Twitter açma nasıl yapılır ?

Öncelikle buraya tıklayarak twitter resmi sitesine giriş yapıyoruz.

Açılan sayfada yukarıdaki resimde görüldüğü üzere bilgileri dolduruyoruz. Ben yinede açıklama yapmak için 1,2,3,4 diye numaralar koydum.Bunları madde madde açıklamaya yaparak ilerlemek istiyorum.

  1. Birinci madde de isim ve soyismimizi yazıp ilerliyoruz.
  2. İkinci madde de bizden e-posta adresimizi istemektedir. Eğer mail adresiniz yok ise buraya tıklayarak hotmail hesabı açabilirsiniz.
  3. Üçüncü madde de bir şifre girmemizi istiyor.Lütfen şifrenizi kolay olabilicek şifre yapmayınız.Mümkünse kelime , numara , büyük harf ve noktalama işaretlerini şifrenize dahil etmeyi tavsiye ediyorum.Bu şekilde şifreniz tahmin edilerek bulunamaz hale gelir.
  4. Dördüncü madde ise son olarak “Twitter’a kaydol” butonuna tıklıyoruz.

Sonrasında yukarıdaki resimdeki gibi yeni bir sayfa açılacak ve girdiğimiz bilgileri bize gösterecek. Ok işaretiyle belirttiğim alandaki “Kaydol” butonuna tıklıyoruz.

Burada cep telefonu girmeniz zorunlu değildir.Benim kayıtlı cep telefonum olduğu için yazmıyorum ancak sizin yazmanızı öneririm.Şifrenizi unuttuğunuzda ya da ileride tekrardan sizden bu bilgili isteyebilir. Cep telefonu numarasını girmek isterseniz ok işaretiyle gösterdiğim alanda başına sıfır koymadan girmeniz gerekiyor. Eğer ben numaramı girmek istemiyorum diyorsanızda kare kutucuk içerisine aldığım “geç” butonuna tıklayabilirsiniz.

Yukarıdaki resimde görüldüğü üzere bizden kullanıcı adımızı girmemizi istiyor. Burasıda önemlidir.Çünkü twitter giriş yaparken kullanıcı adınız istenicektir.Bu yüzden akılda kalıcı birşey koymanızı tavsiye ederim. Kırmızı ok işaretiyle gösterdiğim alana kullanıcı adını yazıyoruz ve hemen sağ tarafında mavi tik işaretini gördükten sonra kırmızı ok işaretiyle gösterdiğim alandaki “Sonraki” butonuna tıklıyoruz ve işlemlerimiz bu kadar.

İlginizi Çekebilir :   Twitter hesap silme | Twitter kapatma | Twitter hesabı silme [Resimli]

Son olarakta e-mail adresimizi onaylamamız gerekmektedir.Hangi mail servisini kullanıyorsanız o mail servisi üzerimden giriş yapıp onaylama mailine tıklayarak hesabınızı tamamen aktif yapabilirsiniz.

Twitter kaydol  [Videolu anlatım]

Twitter kaydol ve twitter aç konumuzdaki soru ve sorunlarınlarınızı konu altındaki yorumlar kısmından bize bildirebilirsiniz.

[NO_TOC]

Yorum Bırakın

*