Vodafone Smart 6 Telefon İncelemesi

835 TL fiyatla satılan Vodafone Smart 6 telefonu Vodafone distribütörü kapsamında Türkiye piyasalarında satışa sunulmaktadır. Orta seviye telefonlar arasında yer alan bu telefonun merak ettiğiniz teknik özelliklerini sizlere açıklamak istiyoruz.

Vodafone Smart 6 ekran özellikleri

1080 x 1920 Piksel ekran çözünürlüğü bulunan bu telefonda kullanılan ekran teknolojisi ise IPC LCD ekran. Çizilmelere karşı son derece dayanıklı olan ekran modelinde 5.5 inçlik bir boyut bulunmaktadır. Ekran gövde oranı olarak ise 69.13%’lik oran başarılı olmasa da ideal seviyenin biraz altında bulunmaktadır.

Vodafone Smart 6 teknik özellikleri

Snapdragon 615 Yonga seti yer alan bu telefonun ana işlemcisi 1.5Ghz hızındadır. 8 çekirdek bulunan bu telefonu Grafik işlemci kartı ise Adreno 405. Antutu testinden son derece düşük bir puan alan bu telefonun V5 puanı 26.900 olurken v6 puanı ise 28.900 puan ile alt sıralarda kendisine yer bulmaktadır. Ram tipi olarak LPDDR3 kullan Vodafone Smart 6 telefonunda 2 GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanı bulunmaktadır.

Vodafone Smart 6 kamera özellikleri

13 MP çözünürlüğü bulunan arka kamerasında birçok özellik yer almaktadır. Coğrafi Konum etiketleme, Elle odaklama, HDR, Otomatik odaklama ve Panoramik çekimlerin bulunması bu fiyata göre gayet başarılı. Diyafram açıklığı olarak F2.0 yer alan Vodafone Smart 6’ın kamerasında Video fps değeri ise 30’dur. Ön kamerasında 5 MP çözünürlük bulunan Vodafone Smart 6 telefonunun video kayıt çözünürlüğü ise 1080 Pikseldir.

Android işletim sistemi olarak 5.0.2 ile gelen telefonun alabildiği en yüksek versiyon 6.0’dır.

Vodafone Smart 6 kamera özelliği

3000 mAh kapasitesinde karşımıza çıkan bu telefonun hızlı şarj özelliği bulunmaktadır. Mico-USB girişi bulunan Vodafone Smart 6’ın bataryası değişmektedir.

İlginizi Çekebilir :   Whatsapp Görüntülü Konuşma

Yorum Bırakın

*