Yapı Kredi ATM’den QR kod ile para çekme

En iyi bankalardan bir tanesi olan Yapı Kredi bankası 1944 yılında kişilerin daha uygun şartlarda konut ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulan bir bankadır. Kurucu Kazım Taşkent’dir.Günümüzde ise 947 banka şubesi , 4000’e yakın ATM ve yaklaşık 18 bin’e yakında çalışanı bulunmaktadır. Burdaki asıl anlatacağım konu yeni bir çok güncelleme yapıldı aslında. Yani tabiki sık sık güncelleniyordu ufak tefek eklentiler oluyordu ancak son güncellemelerden insanların hızlı bir şekilde işlem yapmasını sağlayan QR kod ile para çekmeyi aktif ettiler.Öncelikle bu uygulama İOS kullanıcıları gelmişti bir kaç ay önce. Bir kaç gün önce de Android kullanıcıları için uygulamada güncellemeyi tamamlayarak hizmetimize sundular. Bu uygulamayı anlatmadan önce önemli olarak gördüğüm bir kaç yenilik daha var onlardan da bahsedeyim.

  • Tasarım nerdeyse tamamen değişti
  • Göz-İD ile TC kimlik numarası ve şifre kullanmadan mobil bankacılığa giriş eklendi.
  • ATM ye dokunmadan para çekmemizi sağlayan QR kod ile para çekme işlevi eklendi.

QR kod ile ATM’ye dokunmadan para nasıl çekilir ?

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum android telefondan resimler eklenmiştir. Ancak mantık aynıdır İOS ile farklı bulunmamaktadır. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde ATM’ye dokunmadan para çekebilirsiniz.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra açılan ekranda resimde yuvarlak içine aldığım bölgede Para çek yazısına tıklıyoruz.

Yukarıdaki gibi para çekme alanına tıkladıktan sonra yukarıdaki şekilde gelen ekranda “Tutar” kısmı mevcur. Buraya tıklayıp istediğiniz tutarı seçtikten sonra alt kısımdaki “Devam” seçeneğine basarak devam ediyoruz.

Ve işlemin sonuna geldik . Gri alanda arka kameramız aktif duruma gelmiş olması gerekiyo. Telefonumuzu ATM’deki ekranında mevcut olan QR kod kısmına doğru yakınlaştırıyoruz ve hızlı bir şekilde görüp paranızı hazırlıyo olucaktır. Bunun dışında hiç bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Paranız hazır olunca zaten ATM’deki para gözünden paranızı alabiliceksiniz.

İlginizi Çekebilir :   Vodafone Smart 4 Max İncelemesi

Yorum Bırakın

*